Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 1:0

Бразилците се развихриха с пет гола срещу Република Корея

Бразилия разби Република Корея с убедителното 5:1 като гост в Сеул в контролна среща, която е част от подготовката и на двата тима за Мондиала в края на годината. Ричарлисон изведе “кариоките” напред още в 7-ата минута, но в 31-вата Хан Юи-Чо изравни. Неймар върна аванса на своите в 42-рата от дузпа, а в 57-ата реализира още един наказателен удар. Появилият се като смяна две минути по-рано Филипе Коутиньо вкара четвъртия гол в 80-ата минута, а друга от резервите - Габриел Жезус, оформи крайния резултат в добавеното време. Отделно тимът на Тите удари и две греди.

Така Неймар вече има 73 попадения за Бразилия и е само на четири от рекорда на Пеле за най-много голове за националния тим - 77.

Бразилците играха в 4-4-2 с Ней Джуниър и Ричарлисон в атака, а Луис Пакета и Рафиня бяха на крилата. В стартовите 11 имаше само един футболист, който не играе в Европа - вратарят Вевертон от Палмейрас.

Срещу тях корейците излязоха със състав, в който блестеше звездата на Тотнъм Хюн-Мин Сон. Нападателят обаче не показа почти нищо интересно, а за малко щеше да причини тежка контузия на Даниел Алвеш, след като се подхлъзна и падна върху опорния му крак.

Бразилците излязоха напред след само седем минути, когато Фред стреля към вратата и точно пред нея Ричарлисон отклони леко топката по пътя към мрежата. Първоначално голът беше записан на името на халфа на Манчестър Юнайтед, но след това като негов автор беше отбелязан играчът на Евертън.

Играещият в Бордо Хан Юи-Чо изравни за домакините в 31-вата минута при една от малкото опасни атаки на своя отбор.

Южноамериканците поведоха отново, след като в 42-рата Неймар беше точен от дузпа, отсъден с помощта на ВАР за нарушение срещу Сандро Вагнер.

В добавеното време на първото полувреме Тиаго Силва уцели напречната греда, а при добавката, от около метър, Каземиро не успя да вкара на почти празна врата.

Гостите дръпнаха с 3:1 в 57-ата, когато се повтори ситуацията от първата дузпа. Пак Сандро беше фаулиран, пак се наложи на главния съдия да гледа повторение на ситуацията, преди да вземе решението да посочи бялата точка, а после Неймар реализира по аналогичен начин. За нападателя на Пари Сен Жермен това е десета точно изпълнена дузпа от десет опита от началото квалификационния цикъл за Световното първенство, като тук се включват и контролите.

Рафиня удари втората греда в 75-ата минута, но малко по-късно Коутиньо покачи на 4:1. После шампионът на Англия с Манчестър Сити Габриел Жезус сложи точка на срещата с гол за 5:1.

Азиатското турне на петкратните световни шампиони продължава с гостуване на Япония за проверка на 6 юни.

Снимки: Gettyimages