Испания се добра до изстрадано реми в Прага

Чехия и Испания не излъчиха победител в срещата помежду си от втория кръг в група 2, Лига "А" на Лигата на нациите. Двубоят на "Синобо Стейдиъм" в Прага завърши при резултат 2:2. Домакините на два пъти повеждаха с голове на Якуб Пешек в 4-тата и Ян Кухта в 66-ата минута, но гостите успяха и двата пъти да изравнят с попадения в края на двете полувремена, дело на Гави в 45-ата и Иниго Мартинес в 90-ата минута.

Селекционерът на Чехия Ярослав Шилхави бе избрал Ян Кухта да води атаката, като той имаше подкрепата на Онджей Лингр и Якуб Пешек. Ярослав Зелени и Владимир Цоуфал бяха на крилата, а Томаш Соучек и Михал Садилек бяха двойката опорни халфове.

Луис Енрике пък заложи на Дани Олмо, Раул де Томас и Пабло Сарабия в предни позиции, а триото в средата на терена бе съставено от Гави, Родри и Коке.

Чехия поведе още с първата си по-добра възможност в мача. В 4-тата минута Кухта получи пас зад защитата, напредна и подаде за Пешек, за когото остана лесната задача да вкара топката в опразнената врата.

В следващия четвърт час Испания бе по-активният отбор, но играчите на Ла Фурия не успяваха да създадат нищо смислени в предни позиции и атаките им завършваха около наказателното поле на съперника.

Чехия се наложи да направи принудителна смяна още в 24-тата минута, след като Зелени получи контузия и на негово място влезе Якуб Янкто.

В 27-ата минута Пабло Сарабия с доза късмет се озова на добра позиция в наказателното поле на съперника, но отправи крайно разочароващ удар, преминал встрани от вратата.

Най-доброто положение за Испания до момента дойде в 35-ата минута, когато след центриране от фаул Ерик Гарсия стреля с глава, но Вацлик уверено улови.

В добавеното време на първото полувреме Ла Фурия стигна до изравняване. Лошо изчистена топка попадна в Родри на границата на наказателното поле, той подаде за Гави, който с техничен удар в далечния ъгъл на вратата вкара за 1:1.

И второто полувреме започна с шанс за гостите. В 49-ата минута Дани Олмо опита интересен диагонален изстрел, който обаче мина далеч от вратата.

В 54-тата минута домакините пропуснаха страхотна възможност. Кухта получи пас зад защитата, напредна, но останал очи в очи с Унай Симон не успя да уцели вратата и топката мина на сантиметри от гредата.

Испания отговори също с голям пропуск в 62-рата минута. Алваро Мората изведе Маркос Асенсио на скорост, той стреля по земя и топката се отби от гредата.

В 66-ата минута Кухта за втори път бе изведен зад защитата, този път показа доста повече самообладание и техничо прехвърли Унай Симон за 2:1.

Ла Фурия можеше бързо да възстанови равенството. В 70-ата минута Феран Торес стреля с глава, но топката за втори път се отби от дясната греда.

Изравнителният гол за гостите все пак дойде в последната минута на добавеното време. При едно центриране от корнер Иниго Мартинес стреля с глава, топката се отби от напречната греда и тупна зад голлинията за 2:2.

След това реми Чехия се намира на 2-рото място във временното класиране в групата с 4 точки. Испания пък заема 3-тата позиция с 2 спечелени точки.