Северна Македония си свърши работата в Гибралтар

Северна Македония спечели гостуването си на Гибралтар с 2:0 и вече има 4 точки, след като на старта взе точка от мача срещу България в Разград. Тимът на Благоя Милевски поведе в 21-ата минута след попадение на Енис Барди, а Бобан Николов се разписа в 84-ата минута. Така македонците временно оглавиха група 4 от Лига С преди срещата между България и Грузия.

Гостите започнаха силно и създадоха няколко положения още в първите минути. Попадение на Северна Македония бе отменено поради засада след разглеждане с ВАР, а Ристовски удари гредата. Постепенно Гибралтар влезе в мача и стигна до някои ситуации пред вратата на съперника. След като поведе в резултата, тимът на Милевски си върна инициативата, но не успя да се възползват от шансовете си до почивката.

През второто полувреме Гибралтар имаше своите моменти и успя да притесни гостите, въпреки че не стигаше до реални голови ситуации. Северна Македония стигна до втори гол малко преди края и сложи край на спора.