Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 2:0/ Почивка

Миньор 2015 Б вдигна трофея в регион Запад

Миньор 2015 Б спечели титлата в регион Запад на ББЛ Б група. В изключително оспорван и драматичен финал в зала „Триадица“ в София тимът победи Титан Пропъртис с 65:63.

Отборът от Перник поведе с 23:15 след десет минути игра, а на почивката разликата от 8 точки се запази. Столичният тим обаче не се отказа и след паузата на няколко пъти се доближаваше само на 2, а последната четвърт започна при 50:47 в полза на Миньор 2015 Б. Титан Пропъртис продължи да опитва да стигне до обрат в оставащото време, но до такъв така и не се стигна.

Камен Каменов бе над всички за победителите със 17 точки и 7 борби. Мартин Димитров вкара 13 точки с 9 борби, а 11 точки има Милен Дудев. За съперника Иван Паничерски записа 19 точки и 10 борби. Свилен Симанов има 12 точки и 8 борби, а с 10 точки и 14 борби е Калеб Акенбор.

На трето място завърши Carppopolis, който в столичното дерби надви Спортни таланти с 80:63.

Двубоят започна изключително оспорвано и до средата на втората част двата тима многократно си разменяха водачеството. След това Carppopolis взе леко предимство и на почивката се оттегли при 38:30 в своя полза. Разликата стана двуцифрена след паузата, след което тимът поддържаше аванса си и спечели.

С 21 точки и 14 борби за победителите е Николай Николов. Мартин Раднев се отчете със 17 точки и 13 борби, а по 14 точки имат Ивайло Василев и Петьо Иванов (10 борби). За Спортни таланти Димитър Търпанов бе над всички с 27 точки и 10 борби, въпреки че направи и 8 грешки. Владимир Петров реализира 12 точки, 10 има Дамян Диков.