Вихър тресна Павликени

Вихър надви в Павликени едноименния тим с 3:1. Двубоят от 34-ия последен за сезона кръг на Северозападната Трета лига. През първата част никой не взе превес. Домакините обаче го завършиха с гол аванс. Реализира го от фаул капитана им Красен Трифонов в 29-ата минута.

Николай Боянов: Уважаваме Павликени

Съперникът създаде няколко ситуации, но не ги доведе докрай. След почивката в състава на Вихър от резервната скамейка влязоха основни футболисти – Цветан Петров и Йоан Петков. Именно те бяха в основата на обрата. Първият изравни в 56-ата минута след пробив и пас на Жулиен Бенков. Той асистира по-същия начин и за попадението на Калин Иванов в 79-ата минута. Накрая Йоан Петков асистира за гола на Янислав Иванов. Гостите можеха да бият с по-голяма разлика, но пропиляха още ситуации. Стефан Гинчев имаше най-добрата възможност за Павликени.

Стартови състави:

Павликени: 12. Иван Христов, 99. Александър Танков, 18. Тихомир Маринов, 3. Георги Христов, 5. Йордан Йорданов, 8. Даниел Йорданов, 22. Тодор Чирпанов, 23. Калоян Калчев, 11. Красен Трифонов (капитан), 77. Мартин Ширтев, 7. Стефан Гинчев.