Експериментална Италия се опълчи на Германия

Отборите на Италия и Германия не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от първия кръг в група 3, Лига "А" на Лигата на нациите. Срещата на "Ренато Дал`Ара" в Болоня завърши при резултат 1:1. Домакините излязоха в доста експериментален състав, но оказаха сериозна съпротива на своя съперник и първи откриха резултата с попадение на Лоренцо Пелегрини в 71-ата минута. Гостите обаче възстановиха равенството в 73-ата минута чрез Йошуа Кимих и този резултат се запази до края, като двата тима поделиха по точка.

Селекционерът на домакините Роберто Манчини бе избрал да започне мача с доста любопитен състав. Триото в атака бе съставено от Лоренцо Пелегрини, Джанлука Скамака и Матео Политано. В средата на терена пък действаха Брайън Кристанте, Сандро Тонали и Давиде Фратези.

В същото време Ханзи Флик заложи на доста по-познат състав с Тимо Вернер като изнесен нападател и Льорой Сане, Томас Мюлер и Серж Гнабри зад гърба му. Йошуа Кимих и Леон Горетцка бяха  двамата дефанзивни полузащитници.

В началните минути топката се задържаше повече в полето на домакините. Първият по-опасен удар пък бе отправен от Сане в 10-ата минута, но той не намери очертанията на вратата.

В 15-ата минута последва нова опасност пред Донарума, който трябваше да прави първо спасяване в мача след изстрел на Серж Гнабри.

Минута по-късно и Италия отправи първия си шут към вратата на съперника. Той бе дело на  Фратези, но топката мина доста далеч от целта.

В 25-ата минута Мюлер получи на чудесна позиция в наказателното поле и стреля към вратата, но Алесандро Флоренци със самоотвержена намеса блокира удара му.

Италия стигна до най-добрата си възможност в 35-ата минута, когато Скамака отправи далечен шут по земя и топката се отби от гредата.

Три минути по-късно Германия организира много хубава атака, която обаче завърши с крайно разочароващ удар на Гнабри от точката на дузпата, който премина високо над вратата.

Домакините започнаха много по-силно втората част и създадоха първата голова възможност още в 47-ата минута, когато Скамака получи чудесно центриране в близост до вратата и стреля с глава, но не достатъчно добре и топката мина встрани от вратата.

След това в 54-ата минута отново Скамака опита акробатичен изстрел с гръб към вратата, но право в ръцете на Нойер.

"Адзурите" все повече засилваха натиска и в 56-ата минута и Политано отправи диагонален удар, но покрай вратата.

По-добрата игра на Италия даде резултат в 71-ата минута, когато дебютиралият като смяна Вилфред Ньонто центрира остро във вратарското поле, където Лоренцо Пелегрини бе заел добра позиция и засече във вратата за 1:0.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка и в 73-ата минута резултатът бе изравнен. След поредица от грешки в защитата на Италия топката се озова в Йошуа Кимих около точката на дузпата и той стреля във вратата за 1:1.

В 77-ата минтута Германия създаде нова опасност, като удар на Илкай Гюндоган бе спасен от Донарума.

Вратарят на домакините трябваше да прави ново важно спасяване в 79-ата минута след изстрел на Кимих, но отново се справи отлично.

В добавеното време гостите организираха опасна контраатака, завършила с удар от малък ъгъл на Раум, но Донарума внимаваше и се намеси решително.

В крайна сметка мачът завърши без победител, като така двата тима делят 2-ото и 3-ото място в групата с по 1 точка. След този резултат Италия продължава да няма победа вече 237 дни, а освен това "Адзурите" в пети пореден мач не успяха да постигнат успех над Германия.