Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Швеция тръгна победно в Лига на нациите

Отборът на Швеция тръгна победно в турнира Лига на нациите, след като надви с 2:0 като гост Словения в двубой от група Б. До успеха в Любляна се стигна след попадения на Емил Форсберг от дузпа в 39-ата минута и късен гол на Деян Кулушевски в 88-ата.

Така словенците останаха с празни ръце в третата си среща в историята срещу “тре кронур”. Гостите не оставиха съмнение в превъзходството си, като още в началните минути създадоха голово положение пред вратата на Ян Облак, но удар на Александър Исак срещна гредата.

Скандинавците контролираха темпото и в края на полувремето получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Андраж Шпорар срещу Робин Олсен, реализирана хладнокръвно от Форсберг.

След паузата играта се изравни, но положенията липсваха. В 88-ата минута Кулушевски сложи точка на спора след индивидуален пробив.