Норвегия наказа Сърбия за пропуските

Отборът на Норвегия си тръгна с трите точки при гостуването на Сърбия в двубой от група Б в Лига на нациите. Скандинавците спечелиха с 1:0 след зрелищен гол на звездата Ерлинг Холанд в средата на първото полувреме.

Домакините направиха всичко възможно да стигнат поне до изравнително попадение, но направиха много пропуски пред норвежката врата и останаха с празни ръце.

Началото на мача на стадион “Райко Митич” беше за гостите, които владееха повече топката. Сърбите постепенно отговориха на натиска, но допуснаха гол при първата по-сериозна опасност за Норвегия. Това се случи в 26-ата минута.

Мартин Йодегор намери Маркус Педерсен отдясно, той нахлу в наказателното поле и върна към Ерлинг Холанд, който без проблем прати топката в мрежата. Ситуацията беше разгледана чрез ВАР заради съмнения за засада при подаването към Педерсен, но голът беше признат.

Отговорът на “орлите” не закъсня. В 33-ата минута Сергей Милинкович-Савич пропусна след подаване на Александър Митрович. През второто полувреме натискът на домакините се увеличи, но вратарят Йорян Ниланд показа класа и опази мрежата си суха в 49-ата минута след последователни удари на Лука Йович и Митрович.

В 56-ата минута стражът на гостите отново беше на висота. Душан Тадич центрира, Митрович свали топката, а след това Саша Лукич и Милинкович-Савич така и не успяха да го преодолеят. Последваха още пропуски за сърбите, както и претенции за дузпа. Липсата на шанс пред вратата до голяма степен обезкуражи сърбите и в крайна сметка победата отиде на сметката на норвежците.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!