Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Гърция си тръгна с трите точки от Белфаст

Гърция започна с победа участието си в новото издание на Лигата на нациите. Елините надвиха с 1:0 като гост Северна Ирландия в среща от група "В" на Лига С. Единственото попадение на "Уиндзор Парк" вкара Анастасиос Бакасетас в 39-ата минута.

Северна Ирландия остана далеч от класиране за Световното първенство, но подложи крак на Италия с нулевото равенство в Белфаст в последния кръг от квалификациите. Днес тимът на Иън Бараклъф срещна съперник, който се намира в преходен период след назначението на новия селекционер Густаво Пойет.

Първото полувреме беше сравнително скучно, но гостите играха малко по-организирано и успяха да вземат аванс след гол на Анастасиос Бакасетас в 39-ата минута. Футболистът на Трабзонспор се възползва от подаване на Лимниос и прати топката в мрежата на северноирландците, които отправиха само един удар до почивката.

Играта на домакините се оживи малко след влизането на ветеана Кайл Лафърти. Центриранията пред вратата на Влаходимос зачестиха, но стражът на Бенфика беше стабилен в намесите си.

Въпреки че не впечатлиха с представянето си, гърците стигнаха до трите точки и вече гледат с оптимизъм към визитата на Косово в неделя. Следващият мач на Северна Ирландия ще е като гост на Кипър.