Енигма Фойерверк ще се опита да детронира ФитСпо на полуфиналите в НАЛБ

Енигма Фойерверк прелетя към полуфиналите на Първа дивизия в НАЛБ. "Фойерверките" разгромиха Ботев 2012 със 116:70 във втория мач и чрез общ резултат 2-0 продължават към следващата фаза. На полуфиналите в дивизията Енигма ще се изправи срещу шампиона ФитСпо Баскет, който отстрани Фактор.

Интригата в двубоя присъстваше единствено през първата четвърт, в която Ботев 2012 играеше като равен с равен със своя съперник. След това обаче, през вторите десет минути, тимът на Енигма разкри пълния си потенциал и отвори много сериозна преднина в своя полза, излизайки напред с 30 точки на полувремето при 59:29. След почивката “фойерверките” запазиха концентрация и затвърдиха доминацията си по пътя към категоричната победа.

Виктор Димитров наниза 32 точки за победата на своя тим, като към тях добави и 7 борби, отбелязвайки 10 тройки. Момчил Кадиев завърши с 28 точки, 9 борби и 11 асистенции, Виктор Германов се разписа с 23 точки и 7 завършващи подавания, а Любомир Орешаров властваше под кошовете с 21 точки, 17 борби и 5 чадъра.

Димитър Минев приключи с 23 точки и 10 борби за Ботев 2012. Капитанът Гълъбин Казълджиев реализира 20 точки и добави 8 асистенции, а Димитър Петров остана с 14 точки, 21 борби и 7 асистенции.