Разочарование за малките „боляри“

Етър II (Велико Търново) отстъпи в град Левски с 2:3 на едноименния тим. Двубоят е от 33-ия кръг на Северозападната Трета лига. Малките „боляри“ изиграха най-силния си мач за сезона. Имаха шансове да го спечелят. Накрая вече докосваха точката, когато съперникът им вкара победен гол. Левскарите започнаха по-добре и предимството им се задържа цяло полувреме. В 19-ата минута Джанко Танев откри резултата с шут от 25 метра. Съотборниците му създадоха още ситуации, дори веднъж търновски футболист изби от голлинията.

Ивайло Раденцов: Да зарадваме феновете с победа

В други моменти Ангел Мартинов се намеси успешно. Пред отсрещната врата, Мартин Ангелов дриблира, но стреля на милиметри от външната страна на левскарската врата. Опитният Ивайло Иванов удвои преднината в началото на втората част. След това момчетата от Етър заиграха по-добре. Атакуваха смело и резултата не закъсня. Ангелов насочи топката покрай Георги Милчев за 2:1. Заредиха се ситуации, но Траян Пламенов Димитров, Христо Марков и влезлия като резерва дебютант Атанас Атанасов не сполучиха.

Пореден тест за дубъла на Етър

Друга резерва Калоян Ненчев пък опита задна ножица. Срещата отиваше на приключване, когато Атанасов получи топката и с удар по диагонала изравни. Съотборниците му тръгнаха за обрат в добавеното време. От празните пространства в търновския тил се възползва Ивайло Иванов и с второто си попадение осигури трите точки за домакините. Те завършиха мача с намален състав, заради отстраняването на Леон Илиев с червен картон.

Стартови състави:

Левски: 1. Георги Милчев, 17. Цветослав Игнатов, 3. Евгени Систов, 6. Любомир Борисов, 11. Джанко Танев, 15. Тихомир Тодоров, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 10. Траян Йорданов Димитров, 7. Леон Илиев, 22. Венцислав Миленов, 5. Ивайло Иванов.