Балкан остана в борбата за титлата в Първа дивизия

Отборът на Балкан Ботевград съхрани надежди за продължаване към полуфиналите на Първа дивизия в НАЛБ. “Зелените” спечелиха втория мач срещу Стрийт Бенгърс-Даро Части с 83:75 (24:22, 28:13, 21:20, 10:20) в мач №2 от серията. Така общият резултат е изравнен до 1-1 победи, като двата тима ще се изправят в решителен трети двубой на 30 май, след който ще стане ясен съперникът на Роботите на полуфинала.

Балкан изгради двуцифрена преднина във втората половина на втората четвърт, когато стрелбата от тройката на “зелените” заработи. Александър Йонов и Костадин Методиев отбелязаха по две стрелби от далечно разстояние, като по този начин Балкан разполагаше с аванс от 52:35 на полувремето.

В началото на третия период разликата прескочи 20-те точки в полза на ботевградчани, но баскетболистите на Стрийт Бенгърс-Даро Части не се отказаха и успяха да смъкнат дефицита си на само пет точки при 79:74 към края на последната четвърт. Кошове на Тодор Петров и Владимир Георгиев подсигуриха победата на Балкан.

Тодор Петров завърши със 16 точки и 12 борби за успеха на “зелените”, а още 16 точки добави и Костадин Методиев. Любомир Лилов вкара 15 плюс 9 борби, а Иван Стойчев се отчете с 12 точки от пейката.

Асен Попов бе над всички за Стрийт Бенгърс-Даро Части с 31 точки и 11 борби. Даниел Запрянов прибави 13 точки, 7 борби и 7 асистенции, докато Кристиян Георгиев наниза 10 точки.