Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Сиваспор дочака първи трофей

Отборът на Сиваспор спечели първи трофей в своята 55-годишна история, след като триумфира в турнира за Купата на Турция. Тимът на треньора Риза Чалимбай победи с 3:2 Кайсериспор във финала след продължения.

Редовното време завърши 1:1, а в допълнителните 30 минути двата отбора отбелязаха още три гола. Победата донесе сенегалският нападател Муса Конате с попадение в 113-ата минута.

През 2009 г. Сиваспор стана втори в турското първенство. Клубът също спечели два пъти Втора лига и веднъж Трета. В турското първенство този сезон Сиваспор завърши десети с 54 точки в 38 мача. Рекордьор в турнира за Купата на Турция е Галатасарай, който е печелил трофея 18 пъти.