Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Рецитал на Везенков носи успешно начало на Олимпиакос в плейофите

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос записаха успешен старт на участието си в плейофите на гръцкото първенство. “Червено-белите” се наложиха неочаквано трудно над Перистери със 79:67 (11:20, 17:15, 23:19, 28:13) в мач №1 от четвъртфиналната серия между двата тима, проведен в “Двореца на мира и приятелството”в Пирея.

Така българският национал и неговият отбор излизат напред в общия резултат с 1-0, като се нуждаят от още един успех, за да се класират за следващата фаза. Мач №2 ще се проведе в петък от 19:30 часа в залата на Перистери.

Везенков изигра един от най-силните си мачове изобщо през настоящия сезон, бивайки навсякъде по игралното поле. 26-годишното крило записа 20 точки, 15 борби, 6 асистенции и 1 открадната топка на сметката си, за да изведе своя тим към победата. При стрелбата си Везенков бе 7/12 от игра и 6/8 от наказателната линия, като съвсем очаквано беше избран за най-полезен играч на двубоя.

Олимпиакос губеше с 51:54 на старта на последната четвърт, която обаче започна с рецитал от страна на най-добрия български баскетболист. Той стана автор на първия кош в четвъртината, за да скъси разликата до само една точка, а след това се отличи с цели пет асистенции към своите съотборници, като именно по този начин домакините от Пирея достигнаха до солидната преднина и евентуалния успех.

Костас Слукас вкара още 20 точки плюс 5 асистенции от резервната скамейка на Олимпиакос, докато центърът Мустафа Фал се отчете с 11 точки и 5 борби.

За Перистери най-добър бе Терън Петуей с 19 точки, Димитрис Морайтис завърши с още 14 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Христос Салустрос наниза 11 точки от пейката.

Снимка: Facebook/Olympiacos B.C.