България удари европейските шампиони насред Италия

Волейболистите от националния отбор на България записаха престижна победа в първата приятелска среща срещу европейския шампион от 2021 година от Италия с 3:2 (20:25, 26:24, 21:25, 25:23, 15:13).

Двубоят се игра в Кавалезе.

Утре България и Италия ще изиграят още една контрола.

Европейските шампиони от Италия успеха да вземат първия гейм с убедителното 25:20.

Във втората част българските волейболисти поведоха с 20:19. Алекс Грозданов атакува успешно в центъра за 21:20. Успешна българска тройна блокада и 22:20. нова тройна блокада на Георги Сеганов, Алекс Грозданов и Мартин Атанасов и 23:21. Джанлука Галаси би сервис в аут и 24:22. Пайп на Мартин Атанасов в аут изравни резултата при 24:24. Ас на Георги Сеганов донесе успеха на България във втората част с 26:24.

Аспарух Аспарухов изведе България напред в третата част с 2:1. Блокада на Светослав Гоцев срещу атака на Юрий Романо и 3:1. Двоен блок на Димитър Димитров и Светослав Гоцев - 4:1. Алекс Грозданов атакува мощно за 9:6. Ас на Марко Вители възстанови равенството при 10:10. Европейските шампиони поведоха с 11:10 след грешка в атака на Димитър Димитров. Николай Желязков взе прекъсване за България. Италия поведе с 15:12. Джанлука Галаси атакува остра топка в центъра за 16:13. Светослав Гоцев атакува успешно в центъра за 17:18. Александър Николов атакува мощно от зона 4 и възстанови равенството - 18:18. Атака на Юрий Романо по диагонала от зона 2 изведе “Скуадра адзура” напред с 21:18. Италия стегна до геймбол при 24:19. Ас на Мартин Атанасов и 21:24. Матиа Ботоло изведе Италия до успех д третата част с 25:21.

Ас на Александър Николов и България поведе с 3:1 в началото на 4-ия гейм. Ас на Юрий Романо възстанови равенството при 3:3. Двоен български блок направи 4:3. Равенството се запази до 10:10. Радослав Парапунов се появи в игра и със серивса си затрудни италианците. Двоен български блок и 14:13 за националите ни. Мощна атака на Алекс Грозданов в центъра и 16:15 за България. Великолепен пайп на Мартин Атанасов - 17:17. Блокада на Радослав Парапунов и 18:17 за момчетата на Николай Желязков. Последваха 2 поредни точки за “адзурите” и Николай Желязков взе прекъсване за България. Страхотен пайп на Александър Николов и равенство при 22:22. Георги Сеганов остави Александър Николов на единична блокада в зона 4 и младият национал не сгреши в атака и изведе България до геймбол при 24:23. Фефе Де Джорджи взе прекъсване за България. Александър Николов завърши мощна атака от зона 4 и България спечели 4-ата част с 25:23.

Юрий Романо изведе “адзурите” напред в тайбрека с 3:1. Радослав Парапунов атакува в аут за 3:5. Италия поведе с 6:3 и Николай Желязков взе прекъсване за България. Атака в аут на Юрий Романо и националите намалиха на 6:7. Фефе Де Джорджи взе прекъсване за “Скуадра адзура”. Европейските шампиони от 2021 година дръпнаха с 10:7. Николай Желязков взе прекъсване за България. Александър Николов атакува мощно от зона 4 по диагонала и възстанови равенството при 10:10. Фердинандо Де Джорджи взе прекъсване за Италия. Ас на Алекс Николов и България поведе с 12:11. Юрий Романо атакува в аут 13:11. Джанлука Галаси бе безкомпромисен в центъра - 12:13. Мартин Атанасов се справи с двойна блокада и изведе България до мачбол при 14:12. Мартин Атанасов не даде шанс на двойната блокада и изведе България до успех в тайбрека с 15:13 и в мача с 3:2 гейма.

ИТАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (25:20, 24:26, 25:21, 23:25, 13:15)

ИТАЛИЯ: Марко Фаласки 1, Юрий Романо 29, Франческо Речине 11, Матиа Ботоло 22, Джанлука Галаси 13, Марко Вители 14 - Леонардо Сканферла-либеро (Симеоне Джанели 1, Джакомо Рафаели, Алесандро Пичинели-либеро, Фабрицио Джироне 1)
Старши треньор: ФЕРДИНАНДО ДЕ ДЖОРДЖИ
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 3, Радослав Парапунов 10, Мартин Атанасов 25, Аспарух Аспарухов 5, Алекс Грозданов 11, Светослав Гоцев 6 - Владислав Иванов-либеро (Димитър Димитров 4, Денис Карягин, Добромир Димитров 1, Александър Николов 10, Мартин Иванов-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

Снимки: Борислав Трошев