ЛА Бейкърс влетя в полуфиналите на Трета дивизия, Флай-Бай стори същото в Четвърта

ЛА Бейкърс отново не остави съмнение в превъзходството си и спечели серията с Джедай Мастърс с 2-0 победи. Играчите в златисто-лилаво надиграха своя съперник със 102:76 във втория мач. Така ЛА Бейкърс продължава към полуфиналите на Трета дивизия, където очаква победителя от битката между Спейс Джемс и Скай Уокърс. Резултатът там е 1-1 победи.

Марко Миланов бе топреализатор за Бейкърс с 18 точки, 10 борби и 7 откраднати топки. Мартин Минковски и Драгомир Иванов вкараха по още 17 точки, Стефан Янев прибави трипъл-дабъл от 13 точки, 11 борби и 14 асистенции, а Манол Миланов отбеляза 12 точки.

Стоян Кайнаров реализира повече от половината точки за "джедаите" - 41 плюс 7 борби. Стаматиос Джумас вкара още 12 точки.

Флай-Бай е на полуфинал в Четвърта дивизия, след като елиминира Болърс 68 с 2-0 победи. Това стана факт след успеха с 83:70 за Флай-Бай във втория мач. На полуфиналите тимът ще се опита да развали плановете за титла на лидера в редовния сезон Аутбрейк, който достигна до тази фаза след чист успех над Чармър Рейвънс.

Борис Матраков приключи с 33 точки и 11 борби за победата над Флай-Бай. Петър Загоров добави 20 точки и 14 борби, а Георги Тунев изигра най-силния си мач през настоящия сезон, след като отбеляза 15 точки, към които добави 6 борби.

Илия Геренски бе най-добър за Болърс 68 с 24 точки и 7 борби. Васил Александров се отличи с 20 точки, 13 борби и 8 асистенции.