Севиля не позволи на Атлетик Билбао да мечтае за Европа

Севиля спечели с 1:0 домакинството си на Атлетик Билбао от последния 38-и кръг в Ла Лига. По този начин андалусийци не дадоха никакъв шанс на своя опонент в битката за 7-ото място, което дава право на участие в Лигата на конференциите.

Гостите имаха шанс да поведат в 27-ата минута, но гол на Юре Берчиче бе отменен заради игра с ръка.

В 49-ата минута късметът отново обърна гръб на баските, след като изстрел на Иняки Уилямс се отби от гредата.

След това и попадение на домакините не бе зачетено. Карим Рекик прати топката в мрежата в 51-ата минута, но се оказа, че има засада.

В крайна сметка андалусийци успяха да стигнат до успеха в 68-ата минута, когато Ерик Ламела подаде за Рафа Мир в наказателното поле, а той с прецизен удар не остави шансове на вратаря за 1:0.

Тази победа обаче не бе достатъчна на Севиля да се добере до 3-ото място в крайното класиране, тъй като и Атлетико Мадрид спечели своя мач с Реал Сосиедад с 2:1. Така андалусийци завършват сезона на 4-ото място с актив от 70 точки. Атлетик пък приключва на 8-ата позиция с 55 точки.