Симанов изведе Бай Дъ Уей до полуфиналите

Бай Дъ Уей е полуфиналист във Втора дивизия на НАЛБ, след като елиминира Кучетата от Младост от борбата за титлата. Отборът се наложи с 88:83 (25:13, 17:26, 20:21, 26:23) над своя съперник и по този начин спечели серията с 2-0 победи. Във фазата на полуфиналите Бай Дъ Уей ще се изправи срещу тима на Дъ ЕкспендаБолс, който надигра Карлсберг с 2-0 в серията.

Още в края на първата четвърт баскетболистите на Бай Дъ Уей достигнаха до двуцифрена преднина при 23:11 в своя полза. Авансът на символичните домакини достигна цели 18 точки в началото на втората част, но с течение на четвъртината Кучетата от Младост повишиха концентрацията си и отвърнаха със силен край на първото полувреме, за да сведат дефицита си до само 3 точки при 42:39.

Възходът в играта на Кучетата позволи на тима да се поздрави с преднина от три точки при 57:60, но в крайна сметка Свилен Симанов и съотборниците му от Бай Дъ Уей не допуснаха колебания и затвориха мача в своя полза при 88:83.

Симанов завърши с дабъл-дабъл от 32 точки и 15 борби за победата на своя отбор. Кристиан Райчев приключи с 18 точки и 6 овладени топки, Иван Николов прибави 14 точки и 14 борби, а Красимир Димов вкара 11 точки.

Огнян Тодоров поведе реализаторите за Кучетата от Младост с 15 точки и 7 борби. Любомир Рачев и Иван Иванов нанизаха по 12 точки, а Иван Ненчев се разписа с 11 точки, 6 борби и 6 асистенции.