Манчестър Юнайтед се добра до Лига Европа след загуба пред погледа на новия си мениджър

Манчестър Юнайтед се класира за Лига Европа, макар че поднесе поредното си изключително слабо представяне за сезона и загуби в гостуването си на Кристъл Палас с 1:0. Единственото попадение в двубоя бе дело на Уилфред Заха в 37-ата минута, а на трибуните бе и новият мениджър на “червените дяволи” Ерик тен Хаг, заедно с очакваните да бъдат обявени за негови помощници Мичъл ван дер Гааг и Стив Макларън, които едва ли са останали очаровани от бъдещия си тим.

Двата отбора започнаха сравнително спокойно двубоя, но с преминаването на 20-ата минута сякаш рязко бяха вдигнати оборотите. Те си размениха по една солидна опасност, само в рамките на две атаки, когато първо Антъни Еланга напредна отлично и пусна успореден пас, но Бруно Фернандеш не успя да стигне до топката и да я прати в опразнената врата. Малко след това Уилфред Заха се оказа очи в очи с Давид де Хеа в 29-ата минута, но испанецът отрази. Абсолюто същата ситуация се повтори само две минути по-късно, но отново испанският страж на “червените дяволи” бе стабилен.

Късметът се усмихна на крилото в 37-ата минута, когато в Бруно Фернандеш допусна сериозна грешка при тъч към себе си и в желанието си да подаде бързо всъщност изведе Заха в отлична позиция, а той с удар от границата на наказателното поле се разписа за 1:0.

След попадението футболистите на Ралф Рангник опитаха да наложат известно свое превъзходство, но допускаха чести грешки при разиграването си, а напрежението в тях бе осезаемо.

Отлично положене пред тях се появи в 53-ата минута, когато Ханибал получи отлична топка в наказателното поле и можеше да се окаже очи в очи с вратаря, но там отлична реакция на централния бранител Джеол Лорд предотврати опасността. Именн младокът отправи опасен удар в 60-ата минута, но Висенте Гуаита реагира отлично и спаси. Играчите на Ралф Рангник бяха близо до изравняване благодарение на много неориентирано изпълнение от страна на Йоаким Андерсен, който изчисти топката с глава при центриране на Мата, но тя в крайна сметка не попадна в мрежата.

Последните минути на двубоя не предложиха нищо забележително, а бяха изпъстрени с нарушения и повече нервност отколкото футбол. Въпреки загубата Манчестър Юнайтед все пак запази шестото си място с 58 точки и ще играе в Лига Европа през следващата година. От своя страна Кристъл Палас събра 48 точки и зае 12-ото място.