Тотнъм спечели четвъртото място и се завръща в Шампионската лига

След два сезона извън Шампионската лига Тотнъм се завръща в турнира. Това стана факт, след като тимът на Антонио Конте удържа четвъртото място в Премиър лийг за сметка на Арсенал, който финишира пети и отива в Лига Европа. В последния кръг от първенството “шпорите” с лекота разбиха изпадналия вече Норич с 5:0 на неговия стадион и завършват на 2 точки пред градския си съперник, който по същото време надигра Евертън с 4:1.

И точка щеше да е достатъчна за Тотнъм, защото отборът има значително по-добра голова разлика от “топчиите”. Хари Кейн и компания обаче си свършиха работата и за 13-ти поредна година ще са в европейските клубни турнири.

Феноменален мач изигра Деян Кулушевски, който вкара два гола и веднъж асистира на Хари Кейн. С две попадения се отчете и Хюн-Мин Сон, който по този начин завършва начело заедно с Мохамед Салах в надпреварата за голмайсторския приз, като двамата имат по 23.

Кулушевски вкара за 1:0 след 16 минути игра, а след още толкова подаде към Кейн, който с глава удвои аванса на гостите.

В 62-рата изстрел на Кулушевски беше изчистен от голлинията, но само две минути по-късно шведският национал не остави нищо на случайността, забивайки рядко срещано попадение - 3:0.

После дойде времето на Сон, който се бореше със Салах. Той покачи на 4:0 в 70-ата, а в 75-ата се разписа и за 5:0.

Съдбата на Норич беше ясна отдавна и тимът отново се завръща в Чемпиъншип, като завършва на последно място.