Спейс Джемс изпрати серията със Скай Уокърс в трети мач

Решителен трети мач ще определи победителя от четвъртфиналната серия между Спейс Джемс и Скай Уокърс в Трета дивизия на НАЛБ. След като загуби първия двубой, тимът на Спейс Джемс направи нужните корекции и триумфира в мач №2 със 71:57 (14:13, 14:21, 22:17, 21:6), за да удължи серията.

Първата четвърт на сблъсъка премина без по-сериозни амплитуди в резултата, като разликата между двата тима преди началото на втория период бе само една точка при 13:14 в полза на Спейс Джемс. Символичните гости запазиха аванса си до 23:26, когато Скай Уокърс отвърна със серия от 11:2, за да се озове с аванс от шест на полувремето при 34:28.

Гонитбата между двата тима продължи в третата четвърт, в края на която разликата между съперниците отново бе само точка при 51:50 в полза на момчетата на Христо Бакалов. В крайна сметка отборът на Спейс Джемс взе нещата под контрол във финалния период и стигна до победата, след като удържа своя съперник до само една вкарана точка в последните пет минути - 57:71.

Капитанът Симеон Георгиев постигна дабъл-дабъл от 25 точки и 11 борби за победата на тима си. Йордан Тошев приключи с дабъл-дабъл от 12 точки и 20 борби, Светослав Филипов вкара 11 точки, а Кристиан Кирилов се разписа с 10 точки и 6 борби.

Мартин Радулов завърши с 14 точки и 14 борби за Скай Уокърс. Мартин Механджиев постави трипъл-дабъл от 14 точки, 12 борби и 10 асистенции срещу името си, Калоян Караиванов вкара 11 точки, а Георги Антонов се разписа с 10 точки и 13 овладени топки.