Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Испания

Отборът на Ред Бул завоюва своята втора двойна победа в последните три старта във Формула 1, след като Макс Верстапен и Серхио Перес завършиха първи и втори. Освен това мексиканецът спечели и бонус точката за най-бързата обиколка в хода на дистанцията, което гарантира на „Биковете“ максимален актив от 44 точки от старта на „Каталуния“.

По този начин за първи път от началото на сезон Ред Бул излезе начело в класирането при конструкторите с актив от 195 точки. Втората позиция се заема от Ферари, чиято звезда Шарл Леклер водеше убедително в надпреварата край Барселона, но не завърши заради технически проблем малко преди средата на дистанцията. Скудерията си тръгва от Испания с актив от 169 пункта, след като Карлос Сайнц спечели 12 за четвъртата си позиция пред родните си фенове.