Страхотен Другович спечели и второто състезание в Барселона, но ще бъде разследван

След като вчера триумфира по страхотен начин в спринтовото състезание от четвъртия уикенд във Формула 2 за сезона, днес Фелипе Другович бе още по-впечатляващ и спечели и основната надпревара на „Каталуния“.

Пилотът на МП Моторспорт стартира от десетото място с меките гуми на Пирели, но направи чудовищен първи стинт, който продължи цели 17 обиколки. Въпреки тази дължина на серията си той поддържаше конкурентно темпо, като дори на моменти бе по-бърз от пилотите, които спряха за твърдите сликове преди него.

След своя задължителен стоп Другович се върна на третото място зад Джак Дуън и Фредерикс Вести, но с много по-свежите си сликове нямаше проблеми да ги изпревари и заслужено да спечели своята трета победа за сезона. Втори финалът пресече Дуън, който тръгна от полпозишън, но просто нямаше отговор за цялостното представяне на Другович.

Подиумът в Испания бе допълнен от Вести, като и за него, и за Дуън това са първи призови класирания във Формула 2. Точки от втората надпревара за уикенда в Барселона взеха още Логан Сарджънт, Клеман Новалак, Енцо Фитипалди, Маркус Армстронг, Тео Поучер, Лиам Лоусън и Рой Нисани.

Десетката обаче може да бъде пренаредена, тъй като Другович и още няколко пилоти тепърва ще бъдат разследвани за нарушения на правилата при своите спирания в бокса. От рейс контрола не назоваха какви точно са провиненията и какви могат да бъдат санкциите за тях, но със сигурност не става дума за превишаване на скоростта.

В генералното класиране във Формула 2 след четири от общо 14 кръга лидер с 86 точки е Другович, следван от Поучер с 60 и Джехан Дарувала с 41. Индиецът не успя да стигне до финала днес, след технически проблем още в самото начало. Неговото спиране на пистата доведе и до изваждането на колата за сигурност, която престоя три обиколки и също спомогна за чудовищно дългия първи стинт на Другович.

Сезон 2022 във Формула 2 продължава още следващата седмица с двете надпревари по улиците на Монако.

Снимки: Gettyimages