Лацио изпълни задачата да остави Рома зад себе си

Съставът на Лацио завърши на пето място в Серия “А” и ще играе в Лига Европа. “Орлите” бяха сигурни за участието си в надпреварата, но се нуждаеха от точка, за да изпреварят градския си враг Рома и така да финишират преди тях в класирането. Точката беше спечелена след атрактивно 3:3 при домакинството на Верона в мач от последния кръг на Калчото.

Без контузения си лидер Чиро Имобиле столичани преживяха ранен шок, изоставайки с 0:2 още в първия четвърт час, но после се съвзеха и стигнаха до обрат след три попадения. Победата обаче се изпълзна след гол на съперника за 3:3 в 76-ата минута.

Попадения на Джовани Симеоне (6’) и Кевин Лазаня (14’) стреснаха играчите на Лацио, които обаче бързо се мобилизираха. В 16-ата Джоване Кабрал реализира за 1:2, а в 29-ата Фелипе Андерсон беше точен за 2:2.

В 62-рата Педро Родригес донесе жадувания аванс за 3:2, но Мартин Хонгла лиши момчетата на Маурицио Сари от успех.

Верона финишира на девета позиция, като за трети пореден сезон е в топ 10.