Балканъ е на полуфинал в НАЛБ

Балканъ е първият полуфиналист в Трета дивизия на НАЛБ. Тимът се наложи с 66:63 (16:23, 16:15, 15:9, 19:16) над АК-47-ърс и спечели четвъртфиналната серия с 2-0 победи. Така “зелените” продължават към следващата фаза и вече чакат победителя от сблъсъка между Бом Бок и Пистолет, където резултатът е 1-1.

Мачът започна отлично за отбора на АК-47-ърс, който влезе в двубоя с много енергия и чрез серия от 0:9 първи се откъсна в резултата. Символичните гости запазиха аванс от седем точки при 16:23 след края на първата четвърт, но в началото на втория период Балканъ предизвика първата смяна на водачеството след тройка на Илиян Петков за 26:24.

Въпреки това “калашниците” останаха концентрирани и отвърнаха със силна серия, за да се сдобият с актив от шест точки на полувремето при 32:38. АК-47-ърс продължаваше да поддържа аванс от седем точки при преполовяването на третата част, когато обаче Балканъ нанесе серия от 10 безответни точки, за да се завърне напред при 45:42. В крайна сметка след 30 минути игра резултатът бе изравнен при 47:47, а чрез нова чудесна серия от 10:0 “зелените” се отскубнаха напред при 57:47 в средата на финалния период.

Баскетболистите на АК-47-ърс се съвзеха и от този удар, като на влизане в последните 60 секунди от редовното време на светлинното табло бе изобразен резултат 64:63, след като Иван Иванов и Янко Минков върнаха своя отбор в мача. Двамата обаче не успяха да донесат аванс на символичните гости в последната минута, а Иван Велчев оформи крайното 66:63 в полза на Балканъ.

Евстати Евстатиев завърши с 21 точки и 5 борби за победата на Балканъ. Петър Крилатски се отчете с 14 точки, 9 борби и 5 откраднати топки, Иван Велчев прибави дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби, а капитанът Илиян Петков вкара още 12 точки и взе 7 борби.

Иван Иванов отбеляза върховите за АК-47-ърс 23 точки в мача. Янко Минков остана с 15 точки и 7 борби.