Челси си гарантира бронзовите медали пред новия собственик

Челси си гарантира спечелването на бронзовите медали в Премиър лийг през този сезон, след като се добра до равенство 1:1 в домакинството си на Лестър от 37-ия кръг. На двубоя на "Стамфорд Бридж" присъстваше почти сигурният нов собственик на лондончани Тод Бьоли. Гостите първи поведоха в резултата с гол на Джеймс Мадисън още в 6-ата минута, но Маркос Алонсо изравни в 34-тата. След това домакините пропуснаха доста положения, за да стигнат до победата, а Каспер Шмайхел се отличи с няколко ключови намеси. Точката обаче бе достатъчна за Челси да си гарантира, че няма как да бъде изместен от третото място в последния кръг, тъй като вече не може да бъде изпреварен от преследвача Тотнъм, който изостава на 3 точки и е с по-лоши показатели в преките двубои и драстично по-лоша голова разлика.

Томас Тухел заложи на Ромелу Лукаку на върха на атаката, като той имаше подкрепата на Хаким Зиеш и Кристиан Пулишич. Рийс Джеймс и Маркос Алонсо бяха на крилата, а в средата на терена си партнираха Жоржиньо и Н'Голо Канте.

Брендън Роджърс пък бе избрал Джеймс Варди и Келечи Ихеаначо да бъдат двойката в предни позиции. Тимоти Кастан и Люк Томас бяха в ролята на халф-бекове, а Джеймс Мадисън и Киърнън Дюсбъри-Хол движеха играта в центъра на терена.

Първата по-интересна възможност бе за домакините. В 5-ата минута Хаким Зиеш получи пред наказателното поле, обърна се и отправи силен шут, преминал покрай вратата.

Минута по-късно обаче Лестър откри резултата с първия си голов шанс. С доза късмет след рикошет топката попадна в Джеймс Мадисън пред наказателното поле и той не се поколеба да стреля към вратата, като хвана неподготвен вратаря Менди и отбеляза за 0:1.

Челси можеше бързо да се върне в мача. В 10-ата минута Трево Чалоба отправи страхотен изстрел и само блестящата намеса на Каспер Шмайхел попречи да се стигне до изравнителен гол.

В 31-ата минута Тиаго Силва бе намерен с хубаво центриране в наказателното поле, но ударът му с глава бе доста неточен.

В 35-ата минута резултатът бе изравнен. Рийс Джеймс прати меко центриране към Маркос Алонсо в наказателното поле, а той отблизо от воле вкара за 1:1.

Второто полувреме започна без фойерверки и в началните минути положенията липсваха. Едва в 56-ата минута Ихеаначо отправи изстрел, който премина над напречната греда.

Две минути по-късно домакините си спечелиха нарушение пред наказателното поле, Хаким Зиеш стреля и Каспер Шмайхел трябваше да прави спасяване. Минута след това мароканецът отправи нов точен изстрел, но отново вратарят на Лестър се справи.

В 62-ата минута Зиеш прати прекрасно центриране за Лукаку в наказателното поле, белгиецът стреля с глава и не бе никак далеч от целта.

Минута по-късно Пулишич пропусна най-доброто положение за своя тим. Той бе изведен сам срещу вратаря от Лукаку, но отправи изключително лош удар, който въобще не бе в очертанията на вратата.

В 66-ата минута отново Шмайхел трябваше да прави поредно спасяване след изстрел на Антонио Рюдигер.

Рийс Джеймс също обстрелва вратата на съперника в 71-ата минута, но диагоналният му удар не затрудни особено Шмайхел, който комфортно улови.

В 73-ата минута след центриране от корнер Чалоба се извиси и стреля с глава отблизо, но отново вратарят на Лестър бе заел добра позиция и спаси.

В крайна сметка мачът приключи без победител. След него Челси е на 3-ото място със 71 точки и 3 повече от четвъртия Тотнъм. Лестър остава на 9-ата позиция с 49 точки.