Пистолет намери вдъхновение и изпрати серията с Бом Бок в трети мач

Отборът на Пистолет запази надежди за полуфинал в Трета дивизия на НАЛБ. Възпитаниците на Романос Харисис изравниха серията срещу Бом Бок, след като спечелиха мач №2 с крайното 85:51 (17:15, 24:8, 26:13, 18:15) за радост на своите привърженици в “Уинбет Арена”, които за пореден път подкрепиха тима на трибуните. По този начин “пистолетите” изпратиха серията в решителен трети двубой, който ще се състои на 28 май.

Мачът започна с ранно превъзходство от страна на баскетболистите на Бом Бок, които поставиха по-силно начало на мача и излязоха напред с 6:12. Тимът на Пистолет обаче навакса своето изоставане още до края на първата четвърт, като в самия край на периода дори се сдоби с аванс от две точки след тройка на Юлиан Николов за 17:15.

Символичните домакини продължаваха да натискат газта и във втората четвърт, в която отборът записа страхотна серия от 17:1, чрез която се изстреля напред в резултата при 35:19. В третата част преднината на Пистолет на няколко пъти “облизваше” дистанцията от 30 точки, като в крайна сметка момчетата на Романос Харисис изпълниха целта си и поведоха с 31 преди старта на последната четвърт, която се оказа протоколна, за да бъде оформено крайното 85:51.

Юлиан Николов завърши с 22 точки за победата на Пистолет. Юлиан Павлов записа дабъл-дабъл от 20 точки и 18 борби, капитанът Стефан Василев прибави още 19 точки, 7 борби и 6 асистенции, а Костас Папапанос допълни с 10 точки и 14 овладени топки на сметката си.

Николай Мораров отбеляза 18 точки за Бом Бок, докато Момчил Недялков реализира още 17.