Чавдар (Етрополе) взе своето в Кюстендил и излезе трети

Отборът на Чавдар (Етрополе) стигна до победа с минималното 1:0 като гост на Кюстендил в мач от 35-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините определено атакуваха повече и търсеха повече попадението, но в крайна сметка Николай Ботев направи разликата в срещата след гол в средата на втората част (64’). В края на срещата пък нападателят на Кюстендил Александър Александров си изпусна нервите и си изкара втори жълт картон, с което остави отбора си с 10 души на терена (89’). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Двубоят започна на по-ниски обороти и липсваха положения пред двете врати в първите минути. В 13-ата Александър Александров пусна прехвърлящо подаване към Виктор Анастасов, който стреля директно от въздуха, но Слави Петров спаси. 4 минути по-късно Александров опита късмета си от дистанция, но крайно неточно.

22 Кюстендил - Чавдар (Етрополе)

В 28-ата минута дойде и най-доброто положение в срещата. Руслан Иванов центрира добре към Даниел Гогов, който стреля с глава опасно, но топката премина на сантиметри от напречната греда. В 34-ата минута Слави Петров отново трябваше да се намесва при удар от малък ъгъл с глава на Виктор Анастасов. До края на полувремето така и не падна попадение, като двата отбора оставиха всичко най-интересно за втората част.

Началото на второто полувреме отновно не започна бляскаво и опасни удари липсваха. В 61-ата минута домакините удариха греда. При една от атаките на Кюстендил гостите се опитаха да избият, но топката дойде удобна на Даниел Гогов, който шутира от движение и нацели страничния стълб.

Само 3 минути по-късно при една от по-редките си атаки гостите откриха резултата. След центриране отляво Евгени Зюмбулев се размина с кълбото и не успя да изчисти. Това позволи на капитана Николай Ботев, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа, да засече от въздуха и да вкара за 0:1.

В следващите минути “сините” натиснаха своя съперник, но така и не успяха да изравнят. В 84-ата минута Чавдар (Етрополе) можеше да реши всички в срещата, след като Андон Гущеров излезе сам срещу вратаря и се опита да го прехвърли, но за негово нещастие топката излезе в аут. Минута преди края Александър Александров си изпусна нервите и си изкара втори жълт картон, с което оставаи своя тим с човек по-малко на терена.

С тази победа Чавдар изпреварав днешния си съперник в класирането и се намества на третото място със 71 точки, на 3 зад втория Витоша и на 8 зад лидера Беласица. Кюстендил от своя страна е четвърти със същия брой точки.

КЮСТЕНДИЛ 0:1 ЧАВДАР
0:1 Николай Ботев (64)

Стартови състави:

Кюстендил: 1. Захари Димитров, 87. Евгени Гроздин, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Боян Стойнев, 18. Цветелин Стоичков, 10. Руслан Иванов, 7. Виктор Ергин, 80. Даниел Гогов, 8. Виктор Анастасов, 9. Александър Александров, 88. Денислав Велинов

Чавдар: 1. Слави Петров, 77. Георги Юруков, 5. Калоян Радков, 3. Тони Стоичков, 20. Георги Маджаров, 9. Николай Ботев, 4. Христо Василев, 23. Виктор Зоров, 10. Николай Маринов, 8. Валентин Лазаров, 90. Андон Гущеров

Снимки: Владимир Иванов