100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Треньорът на Везенков е №1 в Евролигата

Наставникът на Олимпиакос Йоргос Барцокас бе определен за най-добрия треньор в Евролигата през настоящия сезон. Гръцкият специалист печели отличието за втори път в кариерата си, след като бе избран за първенец сред останалите и през 2013-а.

Тази година Барцокас изведе “червено-белите” до второто място в редовния сезон с баланс от 19 победи и 9 загуби, а след това изведе гръцкия гранд до Финалната четворка за първи път от пет години насам след победа с 3-2 над Монако на четвъртфиналите в най-силния клубен европейски турнир.

Той получи наградата на името на Александър Гомелски от Нена Ивкович, съпруга на починалия неотдавна легендарен треньор Душан Ивкович.

“Това е един наистина емоционален момент за мен. Огромна чест е да бъда избран за най-добрия сред останалите. Има много страхотни треньори в Евролигата, най-добрите са тук в тази надпревара. Искам да благодаря на Олимпиакос, на треньорския ми щаб и на играчите, които ми помогнаха да спечеля тази награда. Чувствам се горд, благодаря ви”, заяви Барцокас на награждаването.

В четвъртък в Белград Олимпиакос среща защитаващия титлата си тим на Анадолу Ефес в полуфинален мач от турнира. В другия полуфинал един срещу друг се изправят грандовете на испанския баскетбол Барселона и Реал Мадрид. Финалът на турнира е в събота.