Роботите взеха аванс над Ероус въпреки 36 точки от Джими Хънт

Отборът на Роботите спечели първото дерби срещу Ероус и се доближи на един успех разлика от попадане в полуфиналното каре на Първа дивизия в НАЛБ. Тимът на Николай Истатков се наложи с 85:78 (21:15, 23:14, 23:28, 18:21) над “стрелите” в мач №1 от серията, в която вече разполага с преднина от 1-0 победи.

Роботите успяха да отворят двуцифрена преднина в своя полза още в средата на първата четвърт, като силната им игра през встъпителните 20 минути им осигури солиден аванс от 44:29 на полувремето.

При преполовяването на третия период активът на символичните домакини прескочи 20-те точки, но именно тогава баскетболистите на Ероус започнаха да показват признаци на живот и увеличиха оборотите, за да скъсят изоставането си на 10 точки при 67:57 преди старта на последната част. Роботите обаче не дадоха шанс за обрат на своя съперник и задържаха преднината си без особени проблеми.

Боян Тенев бе най-полезен за победата на Роботите с 27 точки. Калеб Акенс приключи с дабъл-дабъл от 15 точки и 21 борби, Радослав Йорданов се разписа с 14 точки, а Валери Ассев и Николай Николов отбелязаха съответно по 11 и 10 точки.

Джими Хънт остави най-добри впечтления за Ероус с 36 точки, 7 борби и 5 асистенции. Георги Чакъров постави дабъл-дабъл от 16 точки и 14 борби срещу името си, а Димитър Георгиев стана автор на още един дабъл-дабъл - 14 точки и 13 овладени топки.