Матраков избухна с 50 точки за Флай-Бай

Флай-Бай излезе с едни гърди напред в четвъртфиналната си серия от Четвърта дивизия на НАЛБ срещу Болърс 68. Отборът постигна успех с 86:72 (21:22, 26:17, 17:19, 22:14) над своя съперник, като по този начин излезе напред в общия резултат с 1-0 победи.

Баскетболистите на Теодор Велчев започнаха да се откъсват от своя съперник в края на първото полувреме, което приключи при резултат 47:39 в полза на символичните домакини.

Разликата се покачи в рамките на двуцифрените размери в началото на третия период, но все пак отборът на Болърс 68 запази шансове за обрат в края на периода, когато Илия Геренски скъси дефицита на шест точки при 64:58. Основните фигури на Флай-Бай Борис Матраков и Петър Загоров обаче довършиха започнатото и изведоха отбора си към победата в последната четвърт.

С основна заслуга за победата на Флай-Бай бе техният лидер Борис Матраков, който се погрижи да стъжни живота на играчите на Болърс 68. Крилото завърши двубоя с 50 точки, 12 борби и 4 чадъра, като при стрелбата си бе 19/26 от игра и 8/8 от наказателната линия. Той бе подпомогнат от Петър Загоров, който се разписа с дабъл-дабъл от 19 точки и 15 борби.

Над всички за Болърс 68 пък бе Илия Геренски с 41 точки и 9 борби. Васил Александров допринесе с още 18 точки и 13 борби за тима.