Шампион 2006 защити титлата си при девойките U19

Шампион 2006 отново е носител на титлата за девойки до 19-годишна възраст по баскетбол. Столичанки защитиха трофея си в държавното първенство, след като на финала днес в зала „Универсиада“ се наложиха убедително над Рилски спортист с 83:67.

Ключово се оказа силното първо полувреме, в което домакините натрупаха голяма преднина, която не изпуснаха до последно. София Александрова бе най-резултатна за успеха с 19 точки (5 тройки). Ванина Василева завърши със 17 точки и 10 асистенции, по 16 точки вкараха Виктория Иванова (15 борби) и Микаела Дамянова (12 борби), а 15 точки добави Симона Симеонова – всички от тройката.

За Рилски спортист страхотен мач изигра Ивана Бонева, която реализира 45 точки (5 тройки).

Ванина Василева спечели приза за най-много асистенции, а MVP стана Виктория Иванова.

Локомотив София заслужи бронзовите медали, след като обърна Славия в последната четвърт със 74:68. Двубоят в зала „Универсиада“ бе пълен с нерви и драма, като накрая локомотивки заслужиха медалите.

Локомотив София се окичи с бронзовите медали

25 точки за 40 минути на терена наниза Маргарита Иванова. Тя хвана и 17 борби. Със 17 точки и 9 борби се отличи Гергана Цекова, а 14 точки вкара Рената Димитрова. За Славия без смяна игра Валентина Веселинова, която завърши с 21 точки. 18 точки наниза Елена Драгоева, а 13 – Ангела Стамболян. Елена Георгиева наниза 10 точки.

Маргарита Иванова и Ангела Стамболян разделиха приза за топреализатор на турнира. Драгоева отнесе приза за най-много отнети топки.

Берое Стара Загора взе петото място след драматичен мач срещу Дунав Русе и победа с 53:47 след продължение.

Мачът бе много оспорван и равностоен през първото полувреме, което завърши 26:24. Дунав изигра по-силна трета част и дръпна напред, но Берое се върна в края и Димана Костова изравни за 44:44. В добавеното време русенки реализираха само един кош от игра и Берое взе победата. Гергана Маданкова вкара 16 за Берое, 14 добави Костова, Мартина Георгиева записа 8 точки, 10 борби, 4 откраднати топки и 2 чадъра. Раня Абурая вкара 18 с 12 борби за Дунав, 8 и 13 борби отчете Кристиана Маркова.

Маркова стана най-добър борец на турнира.

В мача за седмо място Черно море Одесос изигра силни първа и последна част, за успеха с 64:53 над Светкавица. 21 точки и 14 борби отбеляза Николета Стойнова, 17 добави Никол Божилова. За Светкавица 22 отбеляза Кристина Станкова, 11 и 16 борби добави Теодора Рачева, 11 вкара Ния Лилова и 7 с 20 борби - Хелин Шакироглу.