Орешаров и Енигма започнаха плейофите с победа

Енигма Фойерверк е на една победа дистанция от попадане в полуфиналното каре на Първа дивизия в НАЛБ. Отборът поведе с 1-0 в четвъртфиналната си серия срещу Ботев 2012, след като надигра “зелените” с 83:70 (21:19, 18:17, 18:16, 26:18) в мач №1. Вторият двубой е утре от 21:30 часа в “Уинбет Арена”, като при още един успех Енигма ще се класира за следващия етап.

Мачът, който противопостави четвъртия и петия в класирането на редовния сезон, очаквано започна оспорвано, като чак в средата на втората четвърт “фойерверките” натиснаха и се сдобиха с преднина от девет точки при 37:28.

Преднината им обаче беше стопена до три точки до края на първото полувреме, а след няколко обрата в третата част отборът на Енигма запази преднината си при 57:52 преди старта на последната четвърт. В нея Ботев 2012 сведе разликата до две точки при 63:61, но след това символичните домакини отвориха серия от 10 безответни точки и вече нямаше какво да ги спре по пътя към победата.

Любомир Орешаров поведе колоната за победителите с 27 точки и 11 борби. Иво Славчев прибави дабъл-дабъл от 22 точки и 17 борби, Виктор Германов остана близо до трипъл-дабъл с 16 точки, 8 борби и 11 асистенции, а капитанът Радостин Димитров вкара 10 точки.

Христо Ангелов завърши с 22 точки за Ботев 2012. Христо Христов и Гълъбин Казълджиев допринесоха с по 12 точки, а Стилян Готуранов се разписа с 11 точки и 5 борби.