Победа №1000 прати Джокович на финал в Рим

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за финала на турнира в Рим, след като се наложи над Каспер Рууд с 6:4, 6:3. Това беше победа №1000 в професионалната кариера на сърбина. Той ще играе на финала в италианската столица за четвърта поредна година, а негов съперник в спора за трофея ще е Стефанос Циципиас, който елиминира Александър Зверев.

Преди Джокович само петима тенисисти могат да се похвалят с 1000 и повече победи - Джими Конърс (1274), Роджър Федерер (1251), Иван Лендъл (1068) и Рафаел Надал (1051). Освен това, Ноле изравни постижението на Надал от 53 финала на турнири от сериите “Мастърс”.

Джокович сервираше много стабилно и направи само една двойна грешка в мача. Той набързо поведе с 4:0 в първия сет, а Рууд нямаше отговор за прецизната му игра от основната линия. Кратко прекъсване заради включване на противопожарната аларма сякаш помогна на норвежеца да се отърси от напрежението и той върна единия от пробивите, като намали изоставането си само на гейм - 4:5. Джокович обаче не допусна изненада и първият сет отиде в сметката му.

Рууд само на моменти напомни, че е сред най-добрите тенисисти на клей. Във втория сет той се държа равностойно до 3:3, когато отрази три точки за пробив, преди Джокович да вземе подаването му. След това за сърбина стана лесно. Жокера умело диктуваше събитията от дъното на корта и затвори мача с мощен форхенд след час и 43 минути игра.

След победата Джокович благодари в социалните мрежи на феновете си и си пожела още много успехи. Той спечели всеки от последните си 4 мача срещу Циципас, включително финала на "Ролан Гарос" през миналата година.

Снимки: Gettyimages