Джокович на четвъртфинал в Рим

Новак Джокович нямаше особени проблеми срещу Стан Вавринка и го победи с 6:2, 6:2, за да се класира на четвъртфинал на турнира по тенис в Рим, който е с награден фонд 6 милиона евро.

За водачът в световната ранглиста това е 16-о участие на този етап в Рим от 16 възможности. Очакванията в мача с Вавринка бяха за повече съпротива от страна на швейцареца, но това не се случи. Следващият съперник на Джокович е Феликс Оже-Алиасим от Канада.

А Джокович става все по-добър и по-добър, явно очаквайки Ролан Гарос. След Монте Карло се забелязва по-голяма издръжливост в Белград, а след това и в Мадрид той показа възход на общата форма, което обещава само положителни събития в Рим.

Още в първия гейм той му отне сервиса сякаш на шега и го проби на 15. След това го проби още един път – в седмия гейм, може би малко по-трудно, но най-вече заради отпускането си в някои моменти.

Вавринка успя да върне един пробив чак в шестия гейм на втория сет, но беше прекалено късно за какъвто и да е обрат. Новак Джокович веднага му го върна и след това си спечели подаването и така минава в следващия етап за 76 минути игра.

В друга среща от днес Яник Синер (Италия) отстрани Филип Крайнович (Сърбия) със 6:2, 7:6 (6). А Кристиан Гарин (Чили) елиминира хърватския ветеран Марин Чилич с 6:3, 4:6, 6:4. Номер 10 в схемата на турнира Синер ще играе със Стефанос Циципас, а Гарин ще има тежко изпитание в лицето на номер 2 в схемата на турнира Александър Зверев (Германия).

Снимки: Gettyimages