Торино с минимална победа в гостуването си на Верона

Торино постигна минимална победа с 1:0 в гостуването си на Верона в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия А. Единственото попадение бе дело на Йосип Брекало (19’). “Биковете” започнаха по-добре двубоя и бяха близо до откриване на резултата още в 16-ата минута, когато именно Брекало бе близо до попадение. Именно той се разписа три минути по-късно и даде преднина на своя тим. Малко след това Джовани Симеоне се строполи в наказателното поле, но съдията му даде сигнал да става.

Футболистите на Иван Юрич се зарадваха за кратко в 50-ата минута, когато съдията отсъди дузпа в тяхна полза, но след консултация с ВАР тя бе отменена. Пиетро Пелегри също получи възможност да удвои в полза на своя тим десетина минути преди края, но със сетни усилия Лоренцо Монтипо успя да спаси. Така в крайна сметка Торино грабна трите точки и се нареди на 10-ото място с 50 точки. Верона от своя страна е едно място пред тях с 52 точки.

Снимки: Gettyimages