Специя и Петко Христов си осигуриха оставането в Серия А след обрат над Удинезе

Специя направи пълен обрат и постигна победа с 2:3 в гостуването си на Удинезе в мач от 37-ия кръг на Серия и по този начин окончателно си гарантираха мястото в най-високото ниво на италианския футбол и през следващата година. Попаденията на сметката на “орлетата” бяха дело на Даниеле Верде (35’), Емануел Джеси (45’) и Джулио Маджоре (47’), а за фруиланите точни бяха Науел Молина (26’) и Пабло Мари (90’). Българският защитник Петко Христов днес не бе в групата на своя тим, тъй като е контузен.

Натискът на домакините в крайна сметка даде резултат в 26-ата минута, когато Иван Проведел спаси удар с глава на Дестини Удоджи, но топката бе лошо изчистена от бранителите на гостите, достигна до Науел Молина и той с левия крак откри за 1:0. Това бе девето попадение за Молина в Серия А.

“Орлетата” достигнаха до равенството в 35-ата минута, когато великолепно изградена атака доведе до центриране отляво на Салва Ферер и там Даниеле Верде прати топката в мрежата за 1:1. Това бе девето попадение за нападателя през кампанията в Серия А. Съотборниците на Петко Христов постигнаха пълен обрат в добавеното време на първата част, когато отново отлична изява на крилото на появилия се като резерва Ферер доведе до пас към Емануел Джаси, а той с отлично обръщане залъга отбраната и направи 2:1.

Специя достигна до трето попадение в самото начало на третата част, когато капитанът на гостите Салваторе Маджоре се оказа на метър пред голлинията и простреля Марко Силвестри за 3:1. В следващите минути Удинезе успя да наложи свое превъзходство в двубоя, но играчите в предни позиции нижеха пропуск след пропуск. В добавеното време Специя получи възможност да изпхълни дузпа за нарушение в наказателното поле, но зад топката застана Рей Манай, който направи шокиращо слабо изпълнение на наказателния удар и изпрати топката в трибуните.

Домакините достигнаха до второ попадение на своята сметка минута по-късно, когато след центриране от фал Пабло Мари прати топката в мрежата зад Иван Проведел.

Въпреки това съотборниците на Петко Христов грабнаха трите точки в двубоя и окончателно осигуриха оставането си в Серия А и през следващата кампания. От своя страна Удинезе продължава да заема 12-ото място с 44 точки.

Снимки: Gettyimages