Холанд се сбогува с гол, а Дортмунд игра честно

Ерлинг Холанд реализира едно попадение в прощалния си мач с екипа на Борусия (Дортмунд) преди трансфера си в Манчестър Сити. В среща от заключителния кръг в Бундеслигата вестфалци обърнаха Херта (Берлин) от 0:1 до 2:1 у дома и така завършват втори - на 8 точки от шампиона Байерн (Мюнхен)

В същото време загубата се оказа злощастна за столичани, които бяха изместени от Щутгарт и сега ги очаква бараж за оцеляване срещу третия от Втора Бундеслига, който ще стане ясен в неделя.

Ишак Белфодил изведе Херта напред в 18-ата минута от дузпа и това беше отлично за тима, който се нуждаеше само от точка, за да е сигурен за оцеляването си.

Холанд обаче изравни в 68-ата - също от наказателен удар, а шест минути преди края Юсуфа Мукоко беше точен за 2:1. По същото време Щутгарт надви Кьолн с 2:1 и така Херта се оказа на 16-ото място.

Тази среща на “Сигнал Идуна Парк” се оказа последна за още мнозина играчи на Дортмунд, сред които са Марвин Хитц, Марсел Шмелцер, Аксел Витсел, Дан-Аксел Загаду, Махмуд Дахуд и Марин Понграчич. Сбогом каза и дълогодишният технически директор и преди това капитан на тима Михаел Цорк.

Снимки: Gettyimages