Пет попадения и гол в края "изстреля" Унион в Лига Европа догодина

Унион (Берлин) поднесе цял куп емоции на своите фенове, но в крайна сметка победи след сериозна драма гостите от Бохум с 3:2. За столичани точни бяха Гриша Прьомел (5’) и Тайуо Ауоний (25’, 88’), а за гостите се разписаха Зимон Цолер (55’) и Едуард Льовен (79”).

В голяма степен може да се каже, че двата тима си разделиха по едно полувреме, след като домакините бяха почти пълен господар на случващото се на терена и взеха сериозна преднина от две попадения след първите 45- минути.

Домакините успяха да вземат ранна преднина още в 6-ата минута, когато Ганки Харагучи центрира в наказателното поле, а там Гриша Прьомел се оказа напълно сам в наказателното поле и отбеляза за 1:0. Берлинчани получиха възможност да изпълнят дузпа пет минути преди да е изминал половин час от двубоя, когато бранител на Бохум блокира удар към вратата си с ръка. Зад топката застана Тайуо Ауоний и се разписа за 2:0.

Бохум намали своето изоставане в 55-ата минута, когато центриране отляво намери Симон Цолер в добра позиция в наказателното поле и той реализира за 2:1. Играчите на Томас Рейс изненадващо възстановиха равенството в 78-ата минута, когато Такума Асано изпревари вратаря на домакините Андреас Луте за една дълга топка, отклни към навлизащия в наказателното поле Едуард Льовен и той с прецизен удар я прати в мрежата за 2:2.

Въпреки това изравняването не бе в състояние да отчая берлиначни, които отново вдигнаха оборотите и успяха да спечелят с второ попадение на Тайуо Ауоний в 88-ата минута за 3:2. Именно това попадение в крайна сметка донесе трите точки на домакините, които събраха общо 57 и достигнаха до петото място в класирането, което означава, че през следващата година те ще играят и в Лига Европа. За втора поредна година те успяха да изпреварят в класирането градския съперник Херта, но през този сезон разликата стана още по-драматична, тъй като тимът от "Старото лесничейство" ще се състезава в европейските турнири, а "старата дама" ще трябва да играе плейоф, за да запази мястото си в Бундеслигата.

Снимки: Gettyimages