Шампион 2006 ще защитава титлата си при девойките

Шампион 2006 ще защитава титлата си на държавното първенство по баскетбол за девойки до 19 години. Миналогодишният носител на трофея отново достигна до финала, след като надви Славия със 76:67 (25:24, 16:11, 20:15, 15:17) в зала “Универсиада”. В спора за титлата Шампион 2006 ще се изправи срещу Рилски спортист, който по-рано днес се справи със съпротивата на Локомотив София.

Нито един от двата отбора не успя да се откъсне напред в резултата в първата четвърт. Шампион 2006 обаче постави отлично начало на втория период и със серия от 13 безответни точки се изстреля напред при 38:24. Славия скъси изоставането си на шест точки на голямата почивка, но символичните домакини запазиха концентрация през второто полувреме и удържаха опита за обрат на своя съперник.

Микаела Дамянова завърши с 20 точки и 10 борби за победата на Шампион 2006. Капитанът Ванина Василева остана на една асистенция от трипъл-дабъл, след като завърши с 16 точки, 12 борби и 9 асистенции. Александра Тодорова вкара 13 точки, а Виктория Иванова и София Александрова се разписаха с по 10 точки.

Елена Драгоева бе над всички за Славия с 24 точки и 5 борби. Анджела Стамболян приключи с 19 точки, а Валентина Веселинова прибави още 16 точки, 8 борби и 5 асистенции.

ШАМПИОН 2006: Ванина Василева 16, Виктория Иванова 10, Александра Тодорова 13, София Александрова 10, Микаела Дамянова 20 (Симона Симеонова 7, Александра Черакчиева)

СЛАВИЯ: Бетина Дончева 2, Анджела Стамболян 19, Валентина Веселинова 16, Гергана Иванова 2, Елена Драгоева 24 (Елена Георгиева 4)