Салернитана направи крачка към спасението след драматичен двубой срещу Емполи, Венеция "потъна" в Серия Б

Емполи и Салернитана завършиха 1:1 в мач от 37-ия кръг на Серия А и по този начин гостите спечелиха точка, която в крайна сметка може да се окаже и решителна в борбата за оцеляване в най-високото ниво на италианския футбол. Именно тя коства и мястото на последния в подреждането Венеция, който изпадна в Серия Б. Двете попадения в двубоя бяха дело на Патрик Кутроне (31’) в полза на тима от Тоскана и Федерико Бонацоли (76’) за “морските кончета”.

Футболистите на Аурелио Андреацоли започнаха по-добре мача и пропуснаха две отлични положения в първите минути, когато Кутроне и Пинамонти и успяха да открият резултата. Домакините излязоха напред няколко секунди след изтичането на първия половин час от мача, когато Патрик Кутроне бе изведен отлично зад гърба на бранителите на Салернитана и се разписа за 1:0.

Гостите излязоха много мотивирани за втората част и вдигнаха оборотите. Те се опитваха да атакуват, но и играчите на Емполи също на няколко пъти застрашиха Луиджи Сепе. На няколко пъти решителни намеси на Гилуелме Викарио предотвратиха попадение във вратата на домакините.

Нови две уникални спасявания в 75-ата минута след изстрели на Федерико Бонацоли бяха напът да отчаят гостите. Именно Бонацоли все пак успя да възстанови равенството за 1:1 само минута по-късно, когато именно Викарио изпусна топката след корнер и тя бе пратена в мрежата зад него. В 80-ата минута футболистите на Салернитана имаха сериозни претенции за дузпа след нарушение на Романьоли срещу Кулибали в наказателното поле. Това доведе до намеса на ВАР и отсъждане на 11-метров наказателен удар. Зад топката застана появилият се като резерва Диего Пероти, но стреля слабо и Викарио с нова великолепна намеса не позволи попадение във вратата си. Гостите имаха нова отлична възможност в добавеното време, но за пореден път в този мач Викарио спаси отблизо удар на Пероти и отново запази точката за своя тим.

С тази точка Салернитана продължава да заема последното 17-о място над чертатата, но само на 2 от Каляри, които утре домакинстват на Удинезе. Именно срещу “фриоланите” ще се изправят и “морските кончета” в последния кръг на първенството. От строя страна Емполи заема 14-ото място в класирането ан Серия А с 38 точки и диша спокойно за мястото си в елита.