Рилски спортист разгроми Локо Сф по пътя към финала при девойките

Рилски спортист се класира за финала на държавното първенство по баскетбол при девойките U19. Момичетата на Маргарита Маринкова спечелиха категорично полуфинала си срещу Локомотив София със 73:49 (22:13, 22:7, 17:9, 12:20) в столичната зала “Универсиада”.

Така Рилецо продължава към спора за трофея, където ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал, който противопоставя отборите на Шампион 2006 и Славия.

Рилски започна мача ударно и още след шест минути игрово време в първата четвърт успя да си отвори двуцифрена преднина в мача при 20:9, като в крайна сметка авансът на символичните домакини след един период игра бе 22:13.

Самоковки продължаваха да диктуват темпото в мача, като след поредната си солидна серия се снабдиха с актив от 24 точки на полувремето при 44:20. Баскетболистките на Лилия Георгиева не успяха да съберат мислите си след 15-минутната почивка, като разликата прескочи 30-те точки след края на третата четвърт.

Радина Илиева бе над всички за Рилски спортист със своите 28 точки при 6/13 стрелба от тройката. Деница Манолова прибави дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби за победителките.

Маргарита Иванова поведе колоната за Локомотив с 15 точки и 10 борби, докато Ренета Димитрова се отчете с 14 точки от резервната скамейка.

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Ивана Бонева 3, Радина Илиева 6, Моника Борисова 6, Деница Манолова 17, Гергана Никова 6 (Гергана Зашова 6, Анхела Йошовска 5, Соня Дичева 2, Емили Симеонова, Мила Кръстева, Анджела Ал Хусани)

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: Магдалена Георгиева 5, Андреа Николова, София Обретенова, Гергана Цекова, Маргарита Иванова 15 (Ренета Димитрова 14, Ванеса Кокалова 7, Цветина Попова 7, Йоанна Вутова 1, Данислава Иванова, Цветелина Стоянова)