Стрийт Бенгърс шокира Балкан и взе контрол върху серията

Стрийт Бенгърс-Даро Части сътвори сензация, след като повали един от най-добрите отбори в Първа дивизия на НАЛБ - Балкан Ботевград, в мач №1 от четвъртфиналната серия. Момчетата на Драгомир Стоилов удариха ботевградчани с 90:82 (26:27, 19:18, 19:22, 26:15) в здрав и драматичен първи двубой от серията, проведен в “Уинбет Арена”.

Така Стрийт Бенгърс-Даро Части излиза напред в общия резултат с 1-0 победи, като още един успех ще му осигури място на полуфиналите. От своя страна пък Балкан, който завърши на второ място в редовния сезон с баланс от 17-3, трябва да запише два последователни успеха, за да прескочи първото си препятствие. Мач №2 е на 21 май от 18:45 часа.

Предпоставки за дерби имаше още от първата четвърт, в която отборът на Стрийт Бенгърс-Даро Части показа, че няма намерение да се дава лесно на по-високо ранкирания си съперник в редовния сезон. Момчетата в тъмни екипи отстъпваха със само една точка след края на откриващата част при 26:27, а след това дори имаха преднина от три точки минута преди края на първото полувреме, преди Александър Йонов да възстанови равенството при 45:45 на голямата почивка.

Балкан покачи оборотите в третата четвърт и на два пъти успяваше да се измъкне на аванс от шест точки, но отборът на Стрийт Бенгърс провали плановете на своя съперник, след като тройка на Даниел Запрянов отново върна разликата на едно притежание при 64:67. Възпитаниците на Драгомир Стоилов успяха да запишат серия от 11 последователни точки в началото на последната четвърт, излизайки напред в резултата при 75:70, но Балкан отвърна мигновено и чрез кошове на Тодор Петров, Владимир Георгиев и Иван Стойчев отново се оказа напред в резултата при 77:79.

От другата страна обаче Асен Попов и Кристиян Георгиев комбинираха за минисерия от 5:0 в полза на Стрийт Бенгърс, преди ключова тройка на Стойчев да смъкне разликата до две точки при 84:82 на влизане в последните две минути от редовното време. Георгиев и Попов обаче продължиха наказателните си акции, като двамата бяха точни в следващите две нападения на своя тим, за да изведат Бенгърс до победата при 90:82.

Кристиян Георгиев бе най-резултатен за победителите с 25 точки и 5 борби. Минко Цветанов реализира още 23 точки, Асен Попов записа впечатляващ дабъл-дабъл от 22 точки и 26 борби, а Даниел Запрянов прибави още 18 точки, 10 борби и 6 асистенции.

Капитанът на Балкан Тодор Петров завърши с 18 точки, 9 борби и 6 асистенции за своя тим. Владимир Георгиев вкара още 16 точки плюс 7 борби, Иван Стойчев се разписа с 15 точки и 9 овладени топки, Костадин Методиев приключи с 13 точки и 10 борби, а Александър Йонов и Ерик Кирилов нанизаха по 10 точки всеки.