Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Дъ ЕкспендаБолс направи първата крачка към полуфиналите в НАЛБ

Отборът на Дъ ЕкспендаБолс взе преднина от 1-0 победи в четвъртфиналната си серия от Втора дивизия срещу Карлсберг, след като постигна победа с 63:57 (14:8, 15:20, 16:14, 18:15) над съперника в мач №1. Вторият двубой ще се проведе на 22 май от 13:30 часа, като в серията се играе до две победи от общо три мача.

Двата отбора си разделиха по една четвърт в откриващите 20 минути, като първо Дъ ЕкспендаБолс записа по-силен старт, взимайки аванс от шест точки при 14:8, но след това тимът на Карлсберг отвърна и сведе разликата до една при 29:28 на голямата почивка.

Третата четвърт също бе изключително равностойна, като след нейния край символичните домакини запазиха крехък триточков актив при 45:42. Баскетболистите на Дъ ЕкспендаБолс нанесоха решителния си удар в средата на последната четвърт, когато записаха серия от 11 безответни точки, чрез която стигнаха до най-голямата си преднина в мача при 56:47, като до края на двубоя не допуснаха грешна стъпка.

Денислав Трифонов завърши като най-резултатен за победителите с 22 точки и 6 борби. Антонио Илиев прибави още 14 точки, 9 борби и 5 асистенции, а Борислав Гачев се отчете с дабъл-дабъл от 11 точки и 13 борби.

Никола Михайлов бе точен с 24 точки и 9 борби за Карлсберг. Мартин Димов завърши с 18 точки и 15 борби, а Константин Търновски се разписа с 15 точки и 8 овладени топки.