Ще успеят ли плевенчани отново да се опълчат на Рилски спортист?

Носителят на Купата и Суперкупата на България по баскетбол Рилски спортист приема отбора на Спартак Плевен в първия двубой от полуфиналната серия между двата тима. Момчетата на Людмил Хаджисотиров се изправят срещу баскетболистите на Тодор Тодоров тази вечер от 19:00 часа в зала "Арена Самоков". В серията се играе до три победи от общо пет мача, като Рилски ще бъде домакин на първите два мача.

За да стигнат дотук, самоковци първо завършиха сезона като най-добрия отбор с баланс от 25 победи и 2 загуби, а след това бяха достатъчно категорични, за да се наложат над Ямбол с 2-0 на четвъртфиналната фаза от плейофите. Спартак пък се класира на пета позиция в подреждането с актив от 16 успеха и 11 поражения, като в първия кръг на заключителната фаза от сезона успя да елиминира четвъртия Черноморец с 2-1 победи, след като надви "акулите" с 87:69 в решителния трети мач в Бургас.

В момента Рилски спортист се намира в серия от 14 поредни победи, като любопитното е, че последната загуба на възпитаниците на Удо бе именно от Спартак. Плевенчави удариха своя съперник със 101:93 в своята зала "Балканстрой" в началото на месец март, когато обаче самоковци бяха без двама от своите лидери Трей Портър и Алекс Симеонов. След това, в първите дни на април, двата отбора сътвориха още едно зрелище, в което обаче победител бе Рилецо. Носителите на Купата и Суперкупата наваксаха пасив от 19 точки по пътя към драматична победа със 79:77 над Спартак.

Под въпрос за днешния мач в състава на домакините е Павлин Иванов, който не взе участие във втория двубой срещу Ямбол. За гостите от Плевен пък вън от сметките е Божидар Аврамов, който скъса предна кръстна връзка в мач №2 от серията срещу Черноморец.