Севиля не успя да победи Майорка и се прости с мечтата за второто място

Отборът на Севиля не успя да победи у дома Майорка в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига, завършил с разочароващото за андалусийци 0:0. Така Севиля отстъпи третото място в класирането на Атлетико Мадрид и вече е четвърти с 66 точки.

Майорка пък събра 33, но все още е в зоната на изпадащите. Воденият от Юлен Лопетеги тим имаше предимство във владеенето на топката, но така и не стигаше до чисти голови положения пред вратата на Маноло Рейна

Гостите от Майорка можеха да стигнат до гол чрез Ведад Муричи, но Ясин Буну великолепно спаси. През втората част Севиля отчаяно се опита да стигне до гол, но и Майорка имаше своите шансове.

Най-доброто положения пред домакините се откри пред Антони Марсиал, който не успя да преодолее един на един Рейна. Така резултатът се запази и Севиля се лиши напълно от шанса да се пребори за второто място, като изостана на шест точки от Барселона два кръга преди края на сезона. Майорка пък остава застрашен от изпадане въпреки спечелената точка на “Рамон Санчес Писхуан”.