Перфектен Везенков изстреля Олимпиакос на върха в гръцкото първенство

Българският национал Александър Везенков изигра отличен двубой при победата на Олимпиакос като гост на Аполон Патра с 94:68 (19:16, 29:20, 25:16, 21:16) в среща от 26-ия кръг на баскетболното първенство на Гърция.

Везенков, който получи почивка и не игра в предишния мач на тима срещу Йоникос на 8 май, започна като титуляр и се отличи с дабъл-дабъл - 15 точки и 10 борби. Той добави към статистиката си 3 асистенции и 1 отнета топка за 24:48 минути на паркета.

Най-резултатен за успеха стана Янулис Ларенцакис с 16 точки, а за Аполон се отличи Джеръл Симънс с 16 точки.

След победата Олимпиакос излезе начело с класирането с 45 точки, с една повече от втория Панатинайкос.

Следващата седмица Олимпиакос ще играе на финалната четворка на Евролигата в сръбската столица Белград. На полуфиналите гръцкия тим ще срещне шампиона от миналата година Анадолу Ефес.

Снимка: olympiacosbc.gr