Рилецо, Дунав 2016 и Локо София стартираха с победи на финалите на ДП за девойки

Двубои с големи разлики в резултатите се получиха в първия ден от финалите на Държавното първенство по баскетбол за девойки до 19 години в София. В първия мач Рилски спортист надви Славия със 79:52, след като вкара 29 точки срещу само 4 във втората четвърт. 17 точки за победата записа Моника Борисова, 16 добави капитанът Радина Илиева, а 15 - Деница Манолова. За Славия 17 точки записа Валентина Веселинова, като тя беше единствена с двуцифрен точков актив за столичанки.

В другия двубой от тази група Дунав 2016 победи Светкавица със 73:55. Раня Абурая завърши с 22 точки за русенки, а Кристиана Маркова добави 15 точки и 16 борби. За тима от Търговище Кристина Станкова завърши с 15 точки, 14 вкара Ник Дениз Назимова, а 13 – Теодора Рачева. И трите играха по 40 минути в мача.

В най-оспорвания мач от първия ден Локомотив София надви Черно море Одесос със 78:66. Столичанки спечелиха първите три периода, като нанесоха своя удар в третия, спечелен с 24:13. София Обретенова беше най-резултатна за победителките със 17 точки. 15 точки и 14 борби записа Гергана Цекова, а с по 12 се отличиха Маргарита Иванова и Ванеса Кокалова. С 24 точки за 40 минути за варненки завърши Нелина Пемпирова, а 22 вкара Зехра Селим.

В последния за деня мач Шампион 2006 победи със 70:42 Берое Стара Загора, като имаше преимущество през цялото време на мача. Виктория Иванова поведе столичанки с 18 точки и 12 борби, Микаела Дамянова добави 17, а с 14 се отличи Ванина Василева. 10 точки вкара София Александрова. Димана Костова беше единствена с двуцифрен точков актив за Берое -10 точки.