Силно представяне на бургаските акули на международния турнир “Сандански къп“

Силно представяне на бургаските акули на международния турнир “Сандански къп“

Отборът на СК „Акулите – Бургас“ се прибра в родния град с купа и 24 медала от международния плувен турнир „Сандански къп“. Първото издание на международния турнир „Сандански къп“ бе повече от успешен за плувците СК „Акулите – Бургас“. Отборът, воден от братята Явор и Иван Ангелови, спечели за бургаското плуване  общо 24 медала – 7 златни, 7 сребърни и 10 бронзови и купа за трето място в комплексното класиране за най-добър отбор в България.

Състезанието се проведе през изминалата седмица (06 – 08 май) в град Сандански и в него се включиха над 500 състезатели от България и Северна Македония. 

Отборът на СК “Акулите – Бургас“ бе представен от 33 състезатели, предимно от малките възрастови групи. 

“Състезанието премина изключително успешно за нас и сме много доволни от представянето на нашите плувци. Те показаха, че отборът на СК „Акулите“ заслужено е сред най-добрите и проспериращи плувни клубове в България“, каза Иван Ангелов, един от треньорите на СК „Акулите – Бургас“.  

Той допълни, че всички състезатели на СК „Акулите - Бургас“ са се представили отлично и са подобрили личните си времена. Най-силно изявени плувци на „Акулите“ са Йоана Мермеклиева (2012г.), която се класира на второ място по точки на ФИНА и бе отличена за най-добър състезател на турнира със  възрастова група С. При мъжете - Калоян Петров (2013г.) с е класира на трето място по точки на ФИНА в група В.

Ето и резултатите по медали и отличените състезатели на СК „Акулите – Бургас“ в индивидуалните дисциплини и щафетите: 
- Йоана Мермеклиева (2012г.) – група С – злато на 50м бруст; злато на 50м св. стил;
- Калоян Петров (2013г.) – група В – злато на 50м бруст;
- Николай Стоев (2011г.) – група Д – бронз на 50м бруст;
- Стойчо Илиев (2008г.) – група Е – сребро на 50м бруст; сребро на 100 св. стил
- Дария Томова (2008г.) – група Е – злато на 400м св. стил, злато на 200м съчетано плуване, бронз на 100м бътърфлай, бронз на 50м бруст
- Жанет Янева (2010г.) – група Д – злато на 100м св. стил, бронз на 100м гръб, сребро на 400м св. стил, сребро на 100м бътърфлай
- Александър Георгиев (2010г.) – група Д – сребро на 200м св. стил; бронз на 100м св. стил
- Виктория Динева (2012г.) – група С – бронз на 100м бруст; бронз на 200м съчетано плуване
- Борис Георгиев (2012г.) – група С – сребро на 50м бътерфлай
- Светослав Димитров (2007г.) – група F – бронз на 100м бътерфлай
- Щафета момичета 4*50м св. стил – 6-10 годишна възраст - Първо място за щафета на СК „Акулите – Бургас“;
- Щафета момичета 4*50м съчетано плуване – 6-10 годишна възраст – Второ място за щафетата на СК „Акулите – Бургас“
- Щафета момчета 4*50м св. стил – 6-10 годишна възраст - Трето място за щафета на СК „Акулите – Бургас“
- Щафета момчета 4*50м съчетано плуване – 6-10 годишна възраст - Трето място за щафета на СК „Акулите – Бургас“

Още от Водни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти