67 наши борци ще стартират на турнира "Петко Сираков – Иван Илиев"

67 наши борци ще стартират на турнира "Петко Сираков – Иван Илиев"

67 наши борци ще стартират на турнира „Петко Сираков – Иван Илиев“ за юноши и девойки до 23 г. в залата на град Горна Малина (12-15 май).

В класическия стил на тепиха ще излязат Денис Демиров, трети на европейското за юноши, Борислав Кирилов, европейски шампион за кадети през 2021-а, Иво Илиев, трети на европейското до 23 г. през 2019-а.

А в свободния стил сили ще мерят братята Иво и Виктор Тисови, както и Иван и Радомир Стоянови, които наскоро станаха шампиони на България. Ще стартира и европейският вицешмапион за кадети от 2021-а Сали Салиев.

При девойките са заявени Сезен Белберова, трета на европейското до 23 г. през 2019-а, както и шампионките на България Емине Осман, Назифе Таир, Фатме Мандева, Мирослава Атанасова, Мими Танева, Даниела Бръснарова.

В 24-то издание на надпреварата участие ще вземат над 120 борци от 10 държави.

С пълни отбори ще бъдат отборите на Турция, Казахстан и България, а Иран – в класическия стил.

У нас пристигат състезателите на Австрия, Белгия, Гърция, Унгария, Иран, Израел, Казахстан, Литва. Всички участници ще бъдат настанени в хотел „Рамада“ в София, а българските отбори – в хотел „Диана 3“.

Официалното откриване е на 12 май, четвъртък, от 16,30 часа

При девойките старши треньорът Станка Златева и помощникът й Симеон Стаев ще разчитат на следните състезателки:

50 Емине Осман "Станка Златева" Сливен

50 Диана Павлова "Загорец" Нова Загора

53 Назифе Таир "Челопеч" Челопеч

53 Михаела Михова "Михо Дуков" Шивачево

55 Меган Димчева "Ангел войвода-Хасково" Хасково

55 Сезен Белберова "Юнак-Локомотив" Русе

57 Мирослава Атанасова "Плевен" Плевен

59 Фатме Шабан "Лютфи Ахмедов" Разград

62 Мима Танева "Станка Златева" Сливен

62 Никита Николова "Странджа-2001" Средец

62 Рая Кьосева "Челопеч" Челопеч

65 Виктория Иванова "Левски" София

65 Християна Димитрова "Бургас" Бургас

68 Валентина Кожухарова "Левски" София

68 Цветелина Дамянова "Атлетик" Пловдив

68 Сийка Иванова "Левски" София

72 Ванеса Георгиева "Берое" Стара Загора

72 Даниела Бръснарова "Левски" София

76 Мирела Йорданова "Дан Колов" Елена

При юношите в класическия стил треньорите Юлиян Георгиев, Тарек Абделслам и Елис Гури ще водят следните състезатели:

55 Денис Демиров "Ботев-93" Враца

55 Айредин Юсеин "Бургас" Бургас

55 Паоло Милков "ЦСКА" София

60 Борислав Кирилов "Надежда-2014" Оряхово

63 Илия Мустаков "Локомотив" Пловдив

63 Мирослав Емилов "Надежда-2014" Оряхово

63 Иван Костов "Ботев-93" Враца

67 Иво Илиев "ЦСКА" София

67 Никалъс Сулев "Левски" София

67 Радослав Димитров "НСА-Васил Левски" София

72 Димитър Стефчев "НСА-Васил Левски" София

72 Любомир Кирилов "Левски" София

72 Петър Горняшки "НСА-Васил Левски" София

77 Мартин Димитров "НСА-Васил Левски" София

77 Иво Стоянов "Славия" София

82 Ивайло Иванов "Черноморец-кл.борба" Бургас

82 Иван Манов "Левски" София

87 Калоян Иванов "Левски" София

97 Атанас Иванов "НСА-Васил Левски" София

87 Валери Алексиев "Балкан" Ботевград

А при юношите в свободния стил треньорският екип Валентин Ангелов, Диан Динчев и Мариян Стойнев ще разчитат на следните млади борци: 

 57Ивайло Тисов "Локомотив" Пловдив

57 Сали Сашев "Дан Колов" Севлиево

61 Сергей Бонев "ЦСКА" София

61 Виктор Нейчев "Берое" Стара Загора

61 Хюсеин Ибрахим "Лютфи Ахмедов" Разград

61 Виктор Тисов "Гладиатор" Овощник

65 Стилян Илиев "Димитровград" Димитровград

65 Иван Бадавров "Димитровград" Димитровград

70 Иван Стоянов "Берое" Стара Загора

70 Борислав Колев "Илия Павлов" Велико Търново

74 Димитър Ангелов "Черноморец-св.борба" Бургас

74 Петър Петков "Локомотив" Горна Оряховица

74 Дянко Дянков "Берое" Стара Загора

74 Николай Димитров "Янчо Патриков-ЦСКА" София

79 Октай Хасан "ЦСКА" София

79 Радомир Стоянов "Берое" Стара Загора

86 Жулиен Иванов АСК "Сливен" Сливен

86 Николай Бинков "Странджа-2001" Средец

86 Петър Михов "НСА-Васил Левски" София

92 Сурай Руфат "Юнак-Локомотив" Русе

92 Кольо Димитров АСК "Сливен" Сливен

92 Серхат Ахмедов "Олимпиец" Търговище

97 Цветан Евтимов "НСА-Васил Левски" София

97 Сали Салиев "Олимпиец" Търговище

97 Кристиан Димитров "Добруджански юнак" Добрич

125 Георги Иванов "Димитровград" Димитровград

125 Стоян Йорданов "Черноморец-св.борба" Бургас

125 Георги Велев "НСА-Васил Левски" София

Още от Бойни спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти